Asset Publisher Asset Publisher

I Maraton Pływacki w Wejsunach

Mamy to szczęście, że jako Nadleśnictwo, oprócz wspaniałych lasów tworzących Puszczę Piską nasze oko cieszą również jeziora mazurskie. Imprez związanych z wodą u nas nie brakuje, niemniej jednak w uroczej miejscowości Wejsuny 20 lipca swoją I edycję miał Maraton Pływacki, który zgromadził ponad 100 uczestników!

W tym miejscu już należą się szczególne brawa dla Organizatorów na czele z Panią Lidią Kukiełko i  burmistrzem Rucianego – Nidy Panem Piotrem Felińskim.

Wydarzenie dopracowane w każdym calu sprawiało wrażenie, że odbywa się już  co najmniej 10 raz. Atrakcji nie brakowało i dla najmłodszych i tych troszkę starszych Uczestników i Gości.

Nadleśnictwo Maskulińskie również miało okazję wesprzeć I Maraton Pływacki. Każdy, kto miał ochotę własnoręcznie wykonać dekorację decoupage na kawałku dębowego krążka, nie odszedł z pustymi rękoma.

Lisy, jelenie, zające, bażanty, rysie…te i inne motywy naklejone na krążek drewna na długo pozostaną pamiątką w domach naszych gości, a historie opowiedziane o lesie, miejmy nadzieję, zachęciły do skorzystania z aktywnej formy wypoczynku- spaceru po leśnych ścieżkach.

Miło nam również poinformować, że oprócz wspomnianego wyżej zaangażowania, pracownicy Lasów Państwowych opuścili na chwile las i zanurzyli się w wodzie jeziora- wzięli udział w maratonie.

Gratulujemy Wszystkim uczestnikom i do zobaczenia za rok!