Asset Publisher Asset Publisher

Zielony Punkt Kontrolny „zOrientuj się”

„zOrientuj się” to projekt stałych punktów kontrolnych i map do rowerowej jazdy na orientację przygotowany przez Nadleśnictwo Maskulińskie, w ramach Zielonego Punktu Kontrolnego.

Nadleśnictwo Maskulińskie przygotowało specjalistyczne mapy do rowerowej jazdy na orientację (zgodne ze standardem IOF International Orienteering Federation) dla terenów leśnych o powierzchni ponad 120 km2. Na terenie nadleśnictwa powstało 80 stałych punktów kontrolnych i 14 map z trasami o różnym stopniu trudności.

Przygotowaliśmy trasy krótkie od 5-6 km, trasy średnie 12-13 km oraz trasy długie i ekstremalne o długości od 21-50 km.

Ogólnopolski Komitet Organizacyjny Biegu na Orientację Leśników przyznał Nadleśnictwu Maskulińskie Certyfikat Złoty o numerze 06/14-16/2012 za realizacje projektu „Zielonego Punktu Kontrolnego" pod nazwą: „zOrientuj się". Certyfikat przyznano za wszystkie przygotowane mapy: Zamordeje, Wejsuny i Pranie.

Na dole strony umieściliśmy Informator Zielonego Punktu Kontrolnego zawierający podstawowe informacje o mapie i orientacji w terenie. Umieściliśmy również mapy z czternastoma wariantami tras oraz trzy mapy z naniesionymi wszystkimi stałymi punktami kontrolnymi do własnego planowania tras.

       

Zapraszamy do uprawiania aktywnego wypoczynku na łonie przyrody w ciekawych i atrakcyjnych turystycznie miejscach Puszczy Piskiej!